Vendosni fjalën kyçe....

Dorëheqja e Kotzias, reagon Bushati: Faleminderit për përpjekjet në hapjen e një faqe të re bashkëpunimi


Ministri për Evropën dhe Politikën e Jashtme Ditmir Bushati ka reaguar pas dorëheqjes së homologut të tij grek Nikos Kotzias nga drejtimi i Ministrisë së Jashtme në shtetin helen.

Bushati në mesazhin e shpërndarë në Tëitter ka falenderuar Kotzias për përpjekjet në hapjen e përbashkët të një faqe të re bashkëunimi në marrëdhëniet fqinjësore mifis dy vende.

“Ka pak gëzime në këtë profesion, por ato më të çmuara rrjedhin nga bashkëpunimi i vërtetë dhe një frymë kolegjialiteti. Faleminderit @NikosKotzias për përpjekjet tuaja në hapjen e përbashkët të një faqe të re të bashkëpunimit, besimit dhe marrëdhënieve të mira fqinjësore midis vendeve tona”- shkruan Bushati.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *