Vendosni fjalën kyçe....

Vasili: Pse çmendet Albkontrolli dhe nuk i drejtohet Ballës po Salianjit


Albkontroll

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka vënë përballë njëra-tjetrës tre deklarata nga persona të ndryshëm lidhur me publikimet e deputetit Ervin Salianji për lëvizjet jashtë shtetit të Taulant Ballës me trafikantin Edmond Bego.

Sipas Vasilit, Albkontrolli është çemndur pasi nuk i drejtohet Ballës por deputetit Salianji për lëvizjet jashtë shtetit me Edmond Begon. Vasili shkruan se Salianji gjatë publikimit nuk ka përmendur farë Albkontrollin si institucion por ishte Taulant Balla i cili e referoi institucionin e trafikut ajëror si vend ku mund të merreshin informacione për lëvizjet e deputetit të PS-së.

Postimi i plotë:

Ç’hall e cmendi Albkontrollin qe ngaterron Ballën me Salianjin!?

Ky Taulant Balla i kerkon deputetit Ervin Salianji qe t’i drejtohet Albkontrollit qe te marre informacion.
Albkontrolli i partise sqaron se nuk disponon hiç te dhena te ketij lloji.
Po pse cmendet Albkontrolli dhe nuk i drejtohet Balles qe e permendi,por ja fusin kot fare dhe i drejtohen Salianjit qe nuk e zuri fare Albkontrollin me goje,por sistemin TIMS.

Lexojeni vete kete idiotesi kolektive te qeverise.

Ja c’thote Balla:
“Lulzim mjaft e shpërdorove Sali-anjin me shpifje, për udhëtime 18 herë me chartera😂. Informacioni është në Albcontrol dhe mund ta merrni. Pse nuk bëni kallzim në Prokurori? Megjithatë faleminderit që po vijon te kontribosh për Fondin e Edukimit. Të hënën padia në gjykatë!

Ja cfare thote Balluku:

#Albcontrol ofron navigimin ajror ne RSH. Albcontrol nuk ka disponuar ndonjehere e as nuk disponon te dhenat e pasagjereve, sepse ky informacion nuk eshte ne tagrin dhe interesin e operimeve qe kryejme. Deputeti Salianji te gjej burim tjeter per vertetesine e deklarates se tij.#

Ja cfare thote Salianji:

“Është fakt që sipas të dhënave të siguruara nëpërmjet sistemit TIMS, që regjistron hyrjet dhe daljet e qytetërëve në pikat kufitare të Shqipërisë, rezulton se:
1) Deputeti socialist Taulant Balla rezulton të ketë udhëtuar jashtë vendit mbi 25 herë me trafikantin e drogës Edmond Bega.”

Albkontroll


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *