Vendosni fjalën kyçe....

Inter “arratiset” në krye të Seria A, fiton ndaj Genoas, Asllani shënon gol


Interi ka vazhduar serinë e sukseseve të tyre duke fituar ndeshjen sot kundër Genoas me shifrat 2-1 në shtëpi.

Me këtë fitore, ata arritën në kuotën e 72 pikëve në tabelë, 15 pikë më shumë se ndjekësi më i afërt.

Kristjan Asllani shënoi golin e parë për Interin, ndërsa Alexis Sanchez e shtoi diferencën me një penallti në pjesën e parë.

Edhe pse Genoa bëri përpjekje për të rikthyer rezultatin, Interi mbajti avantazhin e tyre dhe shkoi drejt fitores së sigurt.

Ky rezultat e afron Interin më shumë drejt titullit, duke i dhënë tyre shpresë për një sezon triumfues.