Vendosni fjalën kyçe....

Lazio fiton ndaj Spezias dhe arrin vendin e tretë


Lazio ka fituar me rezultat të thellë ndaj Spezias.

Lacialët shënuan plot katër herë në portën e Spezias si dhe humbën një penallti me Imobilen.

Golat u shënuan nga Zaccagni dhe Romangoli në pjesën e parë. Ndërsa në pjesën e dytë Milinkoviç Saviç shënoi një dopietë për t’i dhënë 3 pikët Lazios.

Me këtë fitore Lazio ngjitet në vendin e tretë me pikë të barabarta me Milanin e vendit të katërt me një golavarazh negativ.