Vendosni fjalën kyçe....

Chelsea në garë me Real Madrid për marrjen e Bellingham nga Borussia Dortmund


Chelsea thuhet se i është bashkuar garës për të nënshkruar mesfushorin 19-vjeçar të Borussia Dortmundit, Jude Bellingham, i cili mund të largohet nga klubi gjerman verën e ardhshme.

Borussia Dortmund ishte e bindur se anglezi nuk do të shitej në afatin e kaluar kalimtar, por ata mund ta lënë atë të largohet në verën e vitit 2023 nëse vjen një ofertë me vlerë 150 milionë euro

Real Madrid tashmë ka shprehur interesim për lojtarin dhe ka bërë kontaktet e para, ndërsa Liverpool dhe Manchester City janë të dy të interesuar për të rikthyer Bellinghamin në Angli.

Tani, sipas The Telegraph, Chelsea i është bashkuar gjithashtu garës, gjë që mund të çojë në një luftë ofertash që do të shohë që çmimi i Bellingham të rritet në qiell dhe pozicioni i negociatave të Borussia Dortmund të përmirësohet.

Nëse ai bën mirë me Anglinë në Kupën e Botës, gjë që pritet të bëjë, atëherë kjo mund të rrisë më tej vlerën e transferimeve të Bellingham në treg.