Vendosni fjalën kyçe....

Pamje për të fërkuar sytë, demi i tërbuar vrapon përmes bankës izraelite (Videot)


Një dem hyri në një bankë izraelite të hënën në mëngjes, duke u përplasur nëpër korridore ndërsa punonjësit u përpoqën ta kapnin atë. Ndërsa vrapimi me dem u mbyll përfundimisht kur kafsha u qetësua, i gjithë incidenti u kap në kamerat CCTV.

Sipas mediave izraelite, demi i ka shpëtuar pronarit të tij dhe është nisur nëpër rrugët e qytetit izraelit të Lod të hënën në mëngjes, duke hyrë përfundimisht në një degë të ‘Leumi Bank’. Pamjet video kapën kafshën e madhe duke rrëshqitur në dyshemenë e lëmuar të pllakave të bankës përpara se të vraponte në një korridor me stafin e hutuar në ndjekje të saj.

Me bishën në qoshe, një përpjekje përfundimisht e pafrytshme për të kapur demin në kurth u bë duke përdorur disa litarë.

Një veteriner mbërriti shpejt në vendngjarje dhe e qetësoi demin. Ndërsa kafsha flinte nën një korije me pemë, një burrë, i identifikuar nga mediat izraelite si pronari i saj, e lidhi atë.

Një video tjetër nga ngjarja tregon demin duke u inatosur nëpër parkingun e bankës, me gjasë përpara se të hynte në mjedisin e saj.

Nuk raportohet për viktima dhe nuk ka dëme në bankë.

“Në orët e para të mëngjesit, një dem hyri në zyrat e Leumi Bank. Ai u kap dhe u nxor jashtë kompleksit. Rasti u raportua në autoritetin lokal dhe shërbimi veterinar në qytet e zgjidhi problemin.” – tha banka në një deklaratë.