Vendosni fjalën kyçe....

Vrasja në Sukth, policia jep detaje: 48-vjeçari u qëllua me automatik në dyqanin e tij


Policia e Durrësit ka zbardhur detajet e para për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e sotme në Sukth.

Mësohet se viktima Arben Mërkuri Ismaili ishte pronar i një dyqani dhe pikërisht ndaj objektit të tij është qëlluar me automatik.

Në qendër të Sukthit, një shtetas ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri automatik, në drejtim të dyqanit të shtetasit Arben Mërkuri Ismaili , 48 vjeç.

Për pasojë shtetasi Arben Mërkuri Ismaili u plagos në gjendje të rëndë dhe si pasojë e plagëve të marra ndërroi jetë në spital.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj, për te bërë të mundur kapjen e autorit.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, ndodhet në vendngjarje dhe po punon për fiksimin e çdo prove të vlefshme që do t’i shërbejë hetimit, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit”- njofton policia.