Vendosni fjalën kyçe....

Ambasada e SHBA-ve në Kiev: Trupat ruse vranë 10 persona që prisnin në radhë për bukë


Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Ukrainë ka publikuar një njoftim përmes të cilit akuzon forcat ruse se qëlluan dhe vranë sot 10 persona në qytetin verior të Chernihivit.

Sipas ambasadës, viktimat po qëndronin në radhë për të blerë bukë.

“Sot, forcat ruse qëlluan dhe vranë 10 persona që qëndronin në radhë për bukë në Chernihiv. Sulmet e tilla të tmerrshme duhet të ndalen. Ne po shqyrtojmë të gjitha opsionet e disponueshme për të siguruar përgjegjësi për çdo krim mizor në Ukrainë.”- thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane.