Vendosni fjalën kyçe....

Berisha: Të dielën zhvillohen primaret për zgjedhjet e pjesshme lokale


Ditën e dielë. Në të 6 bashkitë”-do zhvillohen primaret për zgjedhjen e kandidatëve për zgjedhjet lokale të pjesshme, njoftoi Sali Berisha në emisionin “Opinion”.

Berisha tha se për në primare janë paraqitur plot kandidatë por shtoi se gara nuk do jetë vetëm votimi.

Plot. Në primare normalisht gara nuk është vetëm votimi. Por përsëri votimi nga anëtarësia është shumë më mirë se emërimi. Dhe këta që do shkojnë të votohen, ai që merr vota më shumë ai është fitues”-tha Berisha.