Vendosni fjalën kyçe....

Gjekmarkaj: Meta po kërkon që elektoratin e Berishës ta tërheqë në karrocën e LSI


Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj ka komentuar në emisionin “Frontline”, pozicionin dhe deklaratat e presidentit Ilir Meta.

Gjekmarkaj tha se Meta po kërkon që elektoratin e Berishës ta tërheqë në karrocën e LSI pas largimit të ish-kryeministrit dhe marrjes së LSI nga ana e tij.

Unë e kam konsideruar gabim djegien e mandateve dhe kam kërkuar reflektim për këtë dhe ka pasur reflektim por nuk mund të them se presidenti nuk veproi mirë me shtyrjen e zgjedhjeve. Meta po kërkon se elektoratin e Berishës ta tërheqë ne karrocën e LSI pas largimit të Berishës dhe marrjes së LSI nga ana e tij”-deklaroi Gjekmarkaj.