Vendosni fjalën kyçe....

Agron Shehaj thirrje për demokratët e Tiranës: Nesër referendumi për një lidership të ri


Në të njëjtën kohë që Lulzim Basha mban Kuvendin e PD-së, nesër do të mbahen edhe votimet në degët e PD-së nëpër rrethe për referendumin ku propozohet shkarkimi i tij nga posti i kreut të partisë.

Deputeti demokrat, Agron Shehaj i cili është një nga mbështetësit e ish-kryeministrit Sali Berisha, u ka bërë thirrje demokratëve në njësinë 5 dhe 7 të Tiranës, që të marrin pjesë në votimet të cilat sipas tij do të sjellin një lidership të ri për partinë Demokratike.

“Të dashur anëtarë të Partisë Demokratike Dega 5 dhe 7!

Nesër zhvillohet referendumi për të konfirmuar vendimarrjen e Kuvendit Kombëtar; për lidership të ri, për parti të hapur e të fortë.

Ju duhet të vendosni për të ardhmen e Partisë Demokratike.

Votimi në njësinë 7 do të zhvillohet pranë zyrës së degës, e cila ndodhet përballë hotel Mondial në katin e 3.

Në njësinë 5, votimi do të zhvillohet pranë zyrës së degës 5, e cila ndodhet tek Kompleksi Kika 2, pallati mbrapa Aleat.”- shkruan Shehaj.