Vendosni fjalën kyçe....

“Administrata Brandon” – Guvernatori i Floridas shkakton të qeshura me batutën për administratën Biden (Video)


Guvernatori republikan i Floridës Ron DeSantis e përshkroi Shtëpinë e Bardhë të tanishme në një fjalim si ‘administrata e Brandon’, duke bërë që turma të shpërthejë në një këngë popullore të përdorur për të tallur Presidentin Joe Biden.

DeSantis ishte në West Palm Beach të mërkurën për të folur për masat e tij të propozuara për të forcuar sigurinë zgjedhore, duke përfshirë ndalimin e mbledhjes së votave dhe pastrimin e detyrueshëm të listave të votuesve.

Në një moment, ai përmendi ‘administratën Brandon’, duke bërë që audienca të këndonte ‘Let’s Go Brandon!’

Guvernatori dukej se e shijoi mundësinë për të shpërthyer jo vetëm ndaj Biden, por edhe ndaj mediave të korporatave, duke sugjeruar se përpjekja e tyre e dukshme për të mbuluar presidentin ishte ajo ngjalli edhe më shumë interes.

Ajo u ngrit pasi një gazetare e NBC u tha shikuesve se spektatorët në një garë NASCAR më 2 tetor po brohoritnin për shoferin fitimtar Brandon Broën, ndërkohë që ata po brohorisnin ‘Fuck Joe Biden’. Që atëherë, ‘Let’s go Brandon’ është bërë virale.

06