Vendosni fjalën kyçe....

Nis ‘era’ Ançeloti në Madrid


NAPLES, ITALY – NOVEMBER 09: Carlo Ancelotti SSC Napoli coach gestures during the Serie A match between SSC Napoli and Genoa CFC at Stadio San Paolo on November 09, 2019 in Naples, Italy. (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Karlo Ançeloti ka nisur projektin e tij në Madrid, ku rikthehet pas shumë vitesh për të zëvendësuar Zinedin Zidan.

Italiani ka bërë gati listën e punëve që e presin dhe emrat kyç tani për tani janë Mbape, Ramos e Isco.

Francezi është një lojtar që kërkohet me çdo kusht nga ana e italianit po PSG-ja nuk duket se ka ndërmend ta lëshojë, veç nëse Reali ‘e zgjidh qesen’.

Ramos është ende shtylla e mbrojtjes megjithatë Ançeloti ia ka lënë të hapur mundësinë e largimit nëse ai vetë zjedh ta bëjë këtë. Ndërsa në rastin e Iscos, mesfushori duhet të rigjejë formën dhe rolin e tij në ekip.