Vendosni fjalën kyçe....

Londinezët shpërfillin ndalimet anti-Covid, protestë masive pas vrasjes së një gruaje (Video)


Londra është përballur me protesta prej ditësh lidhur me vrasjen e Sarah Everard.

Tubimi u mbajt në kundërshtim me një urdhër policie për të respektuar kufizimet Covid-19 por mbërritja e një numri të madh oficerësh policie e tensionoi situtën.

Disa organizatorë të tubimit në Clapham Common thuhet se u arrestuan dhe pamjet nga vendi i ngjarjes treguan përplasje me policinë.

Një video e postuar në Twitter tregon disa gra që qëndrojnë në buzë të një sheshi ku policia u mblodh. Sekretarja e Brendshme Priti Patel tha se ajo i ka kërkuar Policisë Metropolitane një ‘raport të plotë’ mbi atë që ndodhi me gruan.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *