Vendosni fjalën kyçe....

I dënuar me 23 vite burg në Itali, kapet në Durrës 53-vjeçari


Një person i shpallur në kërkim nga drejtësia italiane është arrestuar në Durrës.

Në pranga ka rënë 53-vjeçari Islama Kasa, alias Mitralozi, banues në lagjen 13 të qytetit bregdetar.

Ai kërkohet nga drejtësia e vendit fqinj pasi është dënuar me 23 vjet burg për trafik droge.

Njoftimi

“Strukturat e Policisë Vendore Durrës, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar, si rezultat i shkëmbimit të vazhdueshëm të informacioneve me ZQK Interpol Tirana, kanë bërë të mundur lokalizimin dhe arrestimin provizor të shtetasit Islam Kasa alias Mitralozi, 53 vjeç, banues në lagjen nr. 13, Plazh, Durrës. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, pasi Gjykata e Apelit në Bolonja, Itali, me vendimin e datës 18.06.2019, e ka dënuar me 23 vjet, 1 muaj e 7 ditë burg, për veprën penale “Trafikim i drogave”, parashikuar nga Kodi Penal italian. Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.”