Vendosni fjalën kyçe....

Liga e Kampionëve/ Porto mposht Juventusin, Dortmund fiton ndaj Sevillas


Kanë përfunduar dy sfidat e luajtuara në Ligën e Kampionëve mbrëmjen e sotme.

Juventusi është mposhtur nga Porto në sfidën e luajtur në “Dragao” me rezultatin 2-1.

Ndërsa në sfidën tjetër Sevilja humbi përballë Dortmund me rezultatin 2-3.

Kualifikimet për në fazën tjetër ende nuk janë mbyllur dhe skuadrat presin takimet e radhës.