Vendosni fjalën kyçe....

Qendra e vaksinimit në Angli përfshihet nga flakët


Një qendër e vaksinimit të koronavirusit në Surrey duhej të evakuohej të Shtunën pasi një zjarr shpërtheu në qendrën e komunitetit.

Njerëzit vetë evakuohen nga Qendra e Komunitetit Emberbrook në Raphael Drive, Thames Ditton para se zjarrfikësit të mbërrinin në 3.33 pasdite.

Shërbimi i Zjarrit dhe Shpëtimit i Surrey tha se tha që u deshën më pak se pesë minuta që makina e parë e zjarrit të mbërrinte në vendin e ngjarjes.

Ai shtoi se gjashtë makina zjarrfikëse shkuan në vendin e ngjarjes dhe zjarrfikësit përdorën një platformë shkalle ajrore për të luftuar zjarrin.

Fotografitë e incidentit të shpërndarë në internet treguan se tymi doli nga çatia e ndërtesës.

Surrey Heartlands CCG tha se qendra po përdorej si vend vaksinimi në atë kohë dhe se furnizimi me vaksinë është siguruar.

Në të thuhej: “Ne i kërkojmë falje kujtdo që ishte rezervuar për vaksinimin e tyre këtë pasdite dhe nuk ishte në gjendje ta merrte atë.

“Klinika tjetër e vaksinimit pritet të funksionojë të Mërkurën dhe ne shpresojmë të jemi në gjendje të përdorim një vendndodhje alternative.

“Ne do të kontaktojmë njerëzit që janë rezervuar për të bërë vaksinat e tyre këtë javë sa më shpejt që konfirmohen marrëveshjet.”