Vendosni fjalën kyçe....

Përveç dëmtimeve Milan gjymtohet edhe nga Covid-19, Çalhanoglu dhe Hernandez rezultojnë pozitiv


AC Milan’s French defender Theo Hernandez (L) celebrates with AC Milan’s Turkish midfielder Hakan Calhanoglu after scoring during the Italian Serie A football match AC Milan vs Lazio Rome on December 23, 2020 at the San Siro stadium in Milan. (Photo by Marco BERTORELLO / AFP) (Photo by MARCO BERTORELLO/AFP via Getty Images)

AC Milan njofton se Hakan Calhanoglu dhe Theo Hernándes rezultuan pozitivë me koronavirus.

I gjithë ekipi kreu dje testimet për COVID-19, kurse Theo Hernandes dhe Hakan Calhanoglu rezultuan pozitivë.

Autoritetet kompetente shëndetësore janë informuar për rastet, kurse dy lojtarët janë asimptomatikë.

Ata u vendosën menjëherë në karantinë në shtëpi. Të gjithë lojtarët dhe stafi do të vazhdojnë të monitorojnë nga afër, sipas indikacioneve të protokolleve aktuale.

Milan luan nesër në udhëtim ndaj Cagliarit me fillim nga ora 20:45.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *