Vendosni fjalën kyçe....

Real Madrid fiton ndaj Sevillas, Atl.Madrid vazhdon kryesimin e pashqetësuar


Dy skuadrat e Madrid kanë marrë fitore në këtë javë të La Ligas në Spanjë.

Kështu Real Madrid ka fituar 1-0 ndaj Sevillas. Fitorja e madrilenëve erdhi nga një autogol i Bono në minutën e 55.

Në sfidën tjetër Atletiko Madrid fitoi ndaj Valladolid me gol të Lemar dhe Llorente të shënuar në pjesën e dytë.

Me këto fitore, Atletico mban vendin e pare ndërsa galaktikët qëndrojnë në vendin e tretë.