Vendosni fjalën kyçe....

“CNN ta shpif!” – Mbështetësit e presidentit protestojnë jashtë selisë së medias amerikane (Video)


Ndërsa mbështetësit e Presidentit Trump zbritën në Capitol State Georgia në Atlanta për të protestuar ndaj mashtrimit të pretenduar të zgjedhjeve, një turmë nxori zemërimin ndaj CNN, duke piketuar selinë në Atlanta të të rrjetit me brohoritjet “CNN ta shpif!”

Mbështetësit e Presidentit Donald Trump u mblodhën në Atlanta të shtunën për të protestuar kundër rinumërimit të fundit të votave në Georgia, sipas të cilit demokrati Joe Biden e mundi Trump në betejën për Shtëpinë e Bardhë.

Vetë Trump ka kërkuar një kontroll më të plotë të zgjedhjeve, duke e quajtur rinumërimin – i cili nuk kontrollonte nënshkrimet kundër listave të votuesve – një çështje të pakuptimtë’.

Me një tubim të planifikuar jashtë Capitol State në mesditë, disa mbështetës u drejtuan paraprakisht në selinë e CNN, duke tundur flamuj të SHBA dhe parulla ‘Make America Great Again’.

Më pas turma bërtiti; “CNN ta shpif!”

Gjatë katër viteve në detyrë, Presidenti Trump ka akuzuar vazhdimisht CNN për paragjykim dhe është tallur me reporterët e tij.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *