Vendosni fjalën kyçe....

MSH: 5 viktima dhe 273 raste të reja lidhur me Covid-19


Ministria e Shëndetësisë ka publikuar buletinin e përditësuar të të dhënave mbi pandeminë e shkaktuar nga Covid-19.

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 5 persona si pasojë e sëmundjes. Nga 1289 testime gjatë orëve të fundit janë evidentuar 273 raste të reja.

Kanë fituar betejën me sëmundjen e shkaktuar nga virusi Sars-Cov2 44 persona.