Vendosni fjalën kyçe....

Suarez përfundon te Atletiko e Madridit, Juventusi “kthen sytë” nga Morata


Pas mbylljes së pistës Suarez, Juventusi po mendon për një tjetër sulmues.

Në korridoret e bardhezinjve po përflitet emri i Alvaro Moratës, që ka luajtur më herët për torinezët.

Sulmuesi i Atletikos së Madridit mund të humbë vendin pas blerjes së Luis Suarezit nga ana e kryeqytetasve dhe Juventusi po kërkon ta shfrytëzojë në favorin e tij këtë fakt.

Uruguaiani ka arritur marrëveshjen me Atletikon e Madridit duke u larguar kësisoj nga Barcelona.

Hollësitë e kontratës nuk janë bërë ende të ditura megjithatë sipas mediave sportive spanjolle, ditët në vijim prite që 33-vjeçari të hedhë firmën e të vihet nën urdhrat e trajnerit, Diego Simeone.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *