Vendosni fjalën kyçe....

Forcat ushtarake ruse dhe serbe do marrin pjesë në stërvitjet në Bjellorusi


Forcat ushtarake Bjelloruse, Ruse dhe Serbe do të marrin pjesë në stërvitje të përbashkëta ushtarake në Bjellorusi, agjencia e lajmeve RIA citoi të thoshte të martën ministrinë e mbrojtjes të Bjellorusisë.

Ai tha se forcat ruse dhe serbe do të mbërrinin në Bjellorusi nga 10 në 15 shtator, pa dhënë hollësi. Bjellorusia është sulmuar nga protestat e përditshme masive që kur presidenti i saj, Aleksandër Lukashenko, pretendoi fitoren në zgjedhjet e kontestuar muajin e kaluar, raporton Reuters.