Vendosni fjalën kyçe....

Stërvitja shkon tmerrësisht keq, peshëngritësi dëmtohet teksa ngrinte shtangën 400 kg (Video)


Kampioni rus i peshëngritjes, Alexander Sedykh, ka ndarë fotot pas operacionit që tregojnë shkallën e një dëmtimi të tmerrshëm që ai pësoi javën e kaluar në Kampionatin e Peshëngritjes (WRPF).

Sedykh tregoi qepje të shumta në gjunjët e mavijosur, të cilat i theu gjatë përpjekjes për të ngritur një me peshë prej 400 kilogramësh.

“Alarm! Unë dua që kjo ditë të jetë një pikë kthese në shërimin tim. Brenda 10 ditësh qepjet do të hiqen dhe do të jenë më të lehta, ”shkroi atleti ndërsa ndau fotot e këmbëve të tij të dëmtuara rëndë.

Peshëngritësi tha se ai do të detyrohet të kalojë muaj në shtrat para se të mësojë të ecë përsëri.