Vendosni fjalën kyçe....

Haradinaj: Hoti shëtit kot në Bruksel, nuk e mbështes për këtë formë dialogu


Pavarësisht deklarimeve se partnerët e koalicionit nuk kanë asnjë pakënaqësi mes vete, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka bërë edhe një paralajmërim për kryeministrin Avdullah Hoti.

Në një intervistë për Gazetën Blic, kreu i AAK-së tha se nuk e mbështet Hotin në formën me të cilën po bën dialogun, raporton Gazeta Express.

Avdullah Hoti kotë “shëtitet” në Bruksel, nuk e ka mbështetjen time dhe të AAK-së për këtë formë dialogu”, ka deklaruar Haradinaj.