Vendosni fjalën kyçe....

21 viktima dhe 182 raste të reja me koronavirus në Itali


Në 24 orët e fundit në Itali kanë humbur jetën 21 persona duke e çuar në 34.788 numrin total të vdekjeve që prej nisjes së pandeminsë së koronavirusit.

182 raste të reja u regjistruan duke shkuar në total 240.760 raste me koronavirus.

Ditën e djeshme ishte 23 numri i viktimave dhe 142 ai i rasteve të reja.

Ndërkohë, rastet aktive me koronavirus në vendin fqinj janë gjithsej 15 255.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *