Vendosni fjalën kyçe....

Një nga autorët e dyshuar për vrasjen e dyfishtë në Laç, djali i policit në Kurbin, po negociohet dorëzimi i tij


Klaudio Përkola, 21-vjeçari i shpallur në kërkim lidhur me vrasjen e Bujar Hasanit dhe biznesmenit Paulin Gjergji, rezulton të jetë djali i një efektivi policie në komisariatin e Kurbinit.

Përkola, që tashmë po kërkohet nga policia, është djali i efektivit të policisë Gjovalin Përkola, i cili rezulton të jetë pjesë e organikës së komisariatit të Laçit. 21-vjeçari, prej tre ditësh është shpallur në kërkim me urdhër të prokurorisë, ndërkohë mësohet se babai i tij Gjovalini, po negocion me drejtuesit e policisë për të realizuar dorëzimin e djalit të tij, raporton Report Tv. 

Ndaj të atit të djalit, që është në kërkim ka nisur procedura për pezullimin nga detyra.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *