Vendosni fjalën kyçe....

Tragjedia ajrore në Pakistan, humbin jetën 92 persona


Të paktën 92 persona humbën jetën në përplasjen e avionit në qytetin portual jugor të Karaçit, thanë zyrtarët të shtunën.

Fluturimi PKK 8303 i Pakistan International Airlines (PIA), duke udhëtuar nga Lahore, u rrëzua të premten në një zonë banimi pranë Aeroportit Ndërkombëtar Jinnah, ndërsa zbarkoi me 99 pasagjerë dhe ekuipazhin në bord, konfirmoi Autoriteti i Aviacionit Civil në një deklaratë.

Rrëzimi ndodhi disa ditë pas rifillimit të fluturimeve pas një bllokimi prej një muaji të detyruar për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Kryeministri Imran Khan urdhëroi një hetim për rrëzimin e avionit të dytë që nga viti 2016.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *