Vendosni fjalën kyçe....

Inter kërkon t’i rrëmbejë Napolit falas Mertensin


“Nerazzurri” janë të interesuar të përforcohen në fazën e sulmit për sezonin e ardhshëm. Sulmuesit belg do t’i skadojë kontrata me Napolin gjatë verës

Interi po planifikon të përforcohet për sezonin e ardhshëm.

“Nerazzurri” ia kanë vënë syrin sulmuesit të Napolit, Dries Mertens.

Këtë e ka bërë të ditur portali italian “Calciomercato”.

Sulmuesi belg do të jetë lojtar i lirë nga muaji qershor dhe Zikaltrit po mendojnë ta sjellin atë në Milano.

Mertens i ka realizuar 6 gola në 18 ndeshje në Serie A këtë sezon me Napolin.

Ai kërkohet edhe nga klubet angleze, por edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.