Vendosni fjalën kyçe....

Meta përshëndet Konferencën e Donatorëve: Mirënjohje për vendet pjesëmarrëse


Kreu i Shtetit Ilir Meta përshëndeti  Konferencën e Donatorëve e organizuar për përballimin e pasojave të tërmetit të 26 nëntorit në vendin tonë.

Meta shprehu mirënjohje dhe solidaritet për vendet që kontribuuan.  

Përshëndes Konferencën e Donatorëve që po zhvillohet në Bruksel, në mbështetje të Shqipërisë, për kapërcimin e pasojave të tërmetit të nëntorit të vitit të kaluar, e njëkohësisht shpreh mirënjohjen e thellë për solidaritetin dhe kontributin e vendeve pjesëmarrëse dhe kontribuuese”-shkruan Presidenti.