Vendosni fjalën kyçe....

Shpërthim në Siri, vriten 5 civilë e plagosen 15 të tjerë


Pesë persona u vranë dhe 15 të tjerë u plagosën në një shpërthim bombe që ishte vendosur në një makinë në qytetin veriperëndimor të Sirisë, Azaz, thanë të dielën burimet lokale.

Të lënduarit u transferuan në një spital, ndërsa gjendja e tyre paraqitet e rëndë.

Asnjë grup deri më tani nuk ka marrë përgjegjësi për sulmin ndërsa ky shpërthim vjen në mesin e operacionit të ushtrisë turke në veripërëndim të vendit si dhe mes përplasjeve es ushtrisë ssë rregullt siriane dhe rebelëve në pjesë të ndryshme të vendit.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *