Vendosni fjalën kyçe....

26 viktima nga sulmet ajrore në Siri


Sulmet ajrore ruse kanë shkaktuar të paktën 26 viktima mes civilësh, raporton Anadolu Agency.

Ato janë kryer pranë provinës Alepo dhe ndër viktimat përfshihen nëntë anëtarë të një familjeje të vetme, gjashtë prej të cilëve ishin fëmijë, sipas ‘Helmetave të Bardha’.

Turqia dhe Rusia ranë dakord në shtator të 2018-ës për të vendosur paqen në rajonet që janë në kufirin turko-sirian.

Që atëherë, më shumë se 1.300 civilë atje janë vrarë në sulme të ndryshme ajrore e tokësore.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *