Vendosni fjalën kyçe....

“Çfarë formimi ka ky njeri?!” – Përfaqësuesi i OBSH-së komenton deklaratën e Ramës (VIDEO)


Raul Gonzales, drejtuesi i Zyrës së OBSH-së në Shqipëri ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili u tha banorëve të Durrësit se “nuk ka bërë vaki noj herë që të goditurit nga tërmeti të strehohen në hotele me 5 yje”.

Ndërsa ishte i ftuar në studion e “Abc-ja e mëngjesit” me Enkel Demin, Gonzales tha se nuk e kishte dëgjuar një deklaratë të tillë por ai do vinte në dyshim formimin e personit që e ka thënë.

 “Nuk e kam dëgjuar, por po ta kisha parë do thosha çfarë formimi ka ky njeri? Po tregohem i sinqertë.”, tha Gonzales.

Enkel Demi e tha Gonzales-it se këtë shprehje e ka thënë kryeministri Edi Rama. Këtu ai shtoi se kjo ishte e papërshtatshme për një kryeministër dhe tha se në raste të tilla sjellja e politikanëve duhet të jetë korrekte.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *