Vendosni fjalën kyçe....

Grabitje me armë në Dibër – Policia ndjek dhe arreston dy të rinj, dy ia mbathin me paratë e vjedhura (VIDEO)


Dy persona janë vënë në pranga ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim pasi akuzohen se kanë vjedhur një sasi parash nën kërcënimin e armës, në një banesë në fshatin Grykë Nokë, në Dibër.

Në momentin që ata kanë konstatuar se po ndiqeshin nga  policia  kanë braktisur mjetin e tyre duke u fshehur në malin e fshatit Shumbat.

Pas disa orësh ndjekjeje dhe mbajtje nën rrethim nga policia ka arrestuar shtetasit :M.M, 26 vjeç dhe D.M, 26 vjeç, banues në Kukës.

Vijon kërkimi për kapjen e dy të dyshuarve të tjerë dhe për gjetjen e armës që dyshohet se autorët e kanë hedhur  porsa kanë parë që ndiqeshin nga policia.

DETAJET E POLICISË

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Shumbati “

Zbardhet në kohë rekord vjedhja me armë e një shume parash në një banesë.

Pas disa orë ndjekjeje dhe mbajtje nën rrethim, bien në prangat e Policisë dy nga autorët kryesorë.

Shpallen në kërkim dy autorë të tjerë të ngjarjes.

Policia e Dibrës pas marrjes së informacionit se disa persona , nën kërcënimin e armës ishin futur në një banesë në fshatin Grykë Nokë dhe nën kërcënimin e armës kishin marrë një shumë parash, menjëherë ka shkuar në vendngjarje dhe janë vënë në ndjekje të autorëve.

Autorët në momentin që kanë konstatuar se po ndiqeshin nga policia kanë braktisur mjetin e tyre duke u fshehur në malin e fshatit Shumbat.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër në bashkëpunim dhe me agjentët e Hetimit të Krimit në DVP,kanë rrethuar autorët në një perimetër të gjerë dhe kanë vijur ndjekjen dhe krehjen e zonës për të bërë të mundur kapjen e tyre.

Pas disa orë ndjekje dhe mbajtje nën rrethim është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i shtetasve :

M.M, 26 vjeç dhe D.M, 26 vjeç, banues në Kukës.

Ndërsa shtetasi M.K, 25 vjeç, banues në Dibër, dhe F.H, 20 vjeç, banues në Kukës, kanë mundur të largohen duke marrë me vete edhe shumën e parave të vjedhura, të cilët janë shpallur në kërkim dhe vijon puna për kapjen e tyre.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin në fshatin Grykë Nokë, Dibër, dyshohet se nën kërcënimin e një arme, kanë vjedhur në banesën e shtetasit I.H, shumën prej 300.000 lekë, dhe më pas janë larguar me një automjet tip ‘Opel’.

Vijon krehja e zonës për kapjen e dy personave të shpallur në kërkim dhe të gjetjes së armës që dyshohet se autorët e kanë hedhur porsa kanë parë që ndiqeshin nga policia.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar mjeti i përdorur nga autorët.

Materialet hetimore do ti referohen Prokurorisë Dibër për veprën penale “Vjedhje me armë”, e kryer në bashkëpunim.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *