Vendosni fjalën kyçe....

U shty për shkak të protestave, zbulohet kur do luhet “El Clasico” mes Barcelonës e Realit të Madridit


Përplasja e famshme ‘El Clasico’ mes Barcelona dhe Real Madridit do zhvillohet më 18 dhjetor, njoftoi Federata e Futbollit Spanjoll të mërkurën.

Ndeshja e shumëpritur e futbollit spanjoll, do zhvillohet në Nou Camp.

Më herët  përballja e La Ligës ishte planifikuar të zhvillohej më 26 tetor, por u shty për shkak të protestave të shumta në rajonin e Katalonjës e veçanërisht në Barcelonë.  

Vendimi u mor pasi Real Madrid dhe Barcelona arritën një marrëveshje mbi datën e re.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *