Vendosni fjalën kyçe....

Inter i pamposhtur në Seria A, Juventus fiton ndaj Spal


Inter ka vazhduar serinë e fitoreve në kampionatin italian duke fituar ndaj Sampdorias në transfertë me rezultatin 1-3.

Golat për zikaltrit të cilët nuk kanë regjistruar asnjë humbje këtë sezon u shënuan nga Sensi, Sanchez dhe Gagliardini, ndërsa për vendasit shënoi Jankto.

Me këtë fitore interi mban vendin e parë.

Në sfidën tjetër Juventus mori një fitore ndaj Spal me rezultatin e pastër 2-0.

Golat për zonjën e vjetër u shënuan nga Pjanic dhe Ronaldo. Juventus mban vendin e dytë në kampionat me dy pikë më pak se Inter.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *