Vendosni fjalën kyçe....

Kukësi dhe Partizani humbin ndaj Bylis dhe Laçit


Kukësi ka humbur ndaj Bylis në transfertë duke lënë pikë të rëndësishme për garën për titull në Superligë.

Në Ballsh, verilindorët u gjendën të papërgatitur për të shënuar, ndërsa vendasit arritën të përballonin nënkampionët duke i marrë 3 pikë të rëndësishme.

Ishte Kukësi që shënoi i pari me penallti ndërsa Hidi barazoi rezultatin që në pjesën e parë.

Me golin e Muratajt në minutën e 89’  ballshiotët morën tre pikë.

Kamioni në fuqi i Partizanit nuk shkoi përtej humbjes ndaj Laçit. Sfida përfundoi me rezultatin minimal 1-0.

Kjo humbje e Partizanit gëzon Tiranën e cila me fitoren e djeshme u shkëput në krye e vetme.