Vendosni fjalën kyçe....

Sulm me armë në një xhami në Norvegji, plagoset një besimtar


Një person i armatosur ka sulmuar një xhami në kryeqytetin norvegjez, Oslo, duke plagosur një besimtar.

Autori i krimit është ndaluar nga policia, por motivi i sulmi nuk dihet ende.

Incidenti ndodhi të shtunën pasdite në Qendrën Islamike al-Noor, konfirmoi policia lokale.

I përshkruar si një ‘mashkull i ri i bardhë’, sulmuesi u fut në ndërtesë dhe hapi zjarr.

Ai plagosi një person dhe, deri më tani, nuk ka raportime për gjendjen e viktimës.