Vendosni fjalën kyçe....

Partizani eleminohet nga Karabak


Karabaku ka mposhtur me rezultatin 2-0 Partizanin në takimin e kthimit të vlefshëm për raundin e parë të Ligës së Kampionëve.

Pavarësisht paraqitjes deri diku dinjitoze, skuadra shqiptare e Lerdës, është eliminuar, duke mos i bërë dot ballë azerëve. Golat e Ozobiç në minutën e 51-të  dhe Kuintanës në fundin e ndeshjes i siguruan fitoren Karabakut.

Tashmë Partizanit i duhet të luajë në turin e dytë të Europa League ku do gjejë përballë Sherif Tiraspol.