Vendosni fjalën kyçe....

Meta takon Netanyahun në Paris: Marrëdhënie unike mes popujve tanë


Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë vizitës në Paris, me rastin e 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore ku janë mbledhur lidera nga e gjithë bota ka takuar edhe kryeministrin e Izraelit Benjamin Netanyahu.

Në një foto të shpërndarë në Facebook, Meta shpreh kënaqësinë për takimin me kryeministrin Izraelit.

Kënaqesi të takohesha në Paris me Kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu. Një marrëdhënie unike mes popujve tanë në respekt e mirënjohje të historisë dhe të dëshirës për një marrëdhënie edhe më të ngushtë në të ardhmen”- shkruan Meta.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *