Vendosni fjalën kyçe....

4 shtete ballkanike në garë pë zhvillimin e Botërorit 2030


Serbia, Rumania, Bullgaria dhe Greqia do të kandidojnë për të organizuar Botërorin e futbollit në vitin 2030. Kështu u shpreh presidenti i Serbië, Aleksandar Vuçiç.

Sipas “Sport Klub”-it, Vuçiçi, ka deklarauar se do të nis këtë kandidaturën pas takimit me kryeministrin e Bullgarisë, Bojko Borisov dhe njriut të parë të Rumanisë, Vjorik Dançill.

Ideja është iniciuar nga kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras.

Kundërkandidat të shteteve të ballkanit do të jenë Argjentina, Paraguai dhe Uruguai, si dhe Algjeria, Maroku dhe Tunisia.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *