Vendosni fjalën kyçe....

Albert Veliu foto nga Kosova, autoritetet refuzojnë dërgimin në Shqipëri


Autoritet kosovare kanë refuzuar dërgimin në Shqipëri të Albert Veliut. Pak minuta më parë avokati i tij Tom Gashi ka publikuar dokumentet ku duket qartazi që autoritetet kosovare nuk lejojnë dërgimin e tij në Shqipëri.

Mes të tjerash ai ka publikuar edhe një foto ku shfaqet Albert Veliu.  Një ditë më parë “Dëshmitari X” u arrestua nga policia e Kosovës në një qendër të azil-kërkuesve në Prishtinë, vend në të cilin Albert Veliu qëndronte që prej muajit qershor.  

Prokuroria shqiptare ka ngritur ndaj tij akuzën për “kallëzim të rremë” dhe “kalim të paligjshëm të kufirit”për audiopërgjimin që dyshohet  se ka qenë pjesë  Agron Xhafaj. 

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *