Vendosni fjalën kyçe....

Kate Middleton thyen traditën me foton familjare


Për të festuar ditëlindjen e 42-të të Princit William, Kate Middleton, Princesha e Uellsit, bëri një veprim të çuditshëm, duke postuar një foto argëtuese që ajo i shkrepi bashkëshortit të saj dhe tre fëmijëve, Princit George, 10 vjeç, Princeshës Charlotte, 9 vjeç dhe Princit Louis, 6 vjeç.

Në foto, të katërt janë kapur për dore, duke kërcyer mbi një dunë rëre në plazh, me krahët në ajër dhe me gojë hapur. Pamja u shpërnda në llogaritë zyrtare të Princit dhe Princeshës së Uellsit në Instagram dhe X të premten në mëngjes, më 21 qershor, me mbishkrimin, “Gëzuar ditëlindjen, baba, të gjithë të duam shumë! Cx”

Si një fotografe amatore e vetëpërshkruar, Middleton njihet që bën fotografi të familjes dhe poston për raste të ndryshme gjatë gjithë vitit.

Postimi plot argëtim i ditëlindjes vjen pasi familja u pa së bashku në publik për herë të parë pas disa muajsh në Trooping the Color të shtunën, më 15 qershor.

Pas paradës, Princi dhe Princesha e Uellsit, së bashku me fëmijët e tyre, u bashkuan Mbreti Charles III dhe Mbretëreshës Camilla për të vëzhguar Forcën Ajrore Mbretërore (RAF) duke fluturuar në ballkonin e Pallatit Buckingham.

Paraqitja e Middleton në këtë ngjarje, e njohur gjithashtu si Parada e Ditëlindjes së Mbretit, shënoi rikthimin e saj në qendër të vëmendjes pasi u largua nga detyrat e publikut që nga dhjetori 2023.

Në një videomesazh të lëshuar më 22 mars 2024, Princesha e Uellsit zbuloi se ajo ishte diagnostikuar me një lloj kanceri të pazbuluar pas një operacioni të planifikuar abdominal në janar dhe se ajo po ndiqte seanca “kimioterapie parandaluese”.