Vendosni fjalën kyçe....

Gjenden të vdekura dy ukrainase në Tiranë, dyshohet si shkak mbidoza e ilaçeve me përmbajtje narkotike


Dy ukrainase të moshave 25 dhe 40 vjeçe janë gjetur të vdekura në Tiranë.

Sipas njoftimit të policisë, shkak i vdekjes dyshohet të jetë mbidoza e ilaçeve me përmbajtje lëndësh narkotike.

 

Njoftimi i policisë

Më datë 10.05.2024, rreth orës 13:35, në Rrugën e Dibrës, në banesë, janë gjetur nga shoqja e tyre e dhomës, pa shenja jete shtetaset ukrainase A. K., 25 vjeçe dhe A. L., 40 vjeçe.

Paraprakisht dyshohet se dy shtetaset kanë humbur jetën për shkak se kanë konsumuar mbidozë ilaçesh me përmbajtje lëndësh narkotike.

Është ngritur grupi hetimor së bashku me ekspertë të ADN-së dhe Ekspertimeve Biologjike pranë Institutit të Policisë Shkencore të cilët ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.