Vendosni fjalën kyçe....

Partia e Lirisë zgjedh kryesinë, ikën Kryemadhi, zgjidhen të besuarit e saj


Partia e Lirisë ka zgjedhur sot kryesinë e re. Lista e  fituesve është publikuar nga Sekretari i Përgjithshëm Tedi Blushi. Kryesia e re e Partisë së Lirisë do ketë 45 anëtarë ndërsa largimi që bie në sy është ai i Kryemadhit.

Ndërkohë pjesë e saj do jenë dy nga personat e afërt të Kryemadhit, Endrit Braimllari dhe Elona Guri.

Po këshut aty bëjnë pjesë edhe ish-deputetët Kejdi Mehmetaj, Nora Malaj, Lefter Maliqi, Edmond Panariti, Floida Kërpaçi, avokati Genc Gjokutaj e anëtarë të Këshillit Bashkiak të Tiranës.

Anëtarë të kryesisë së re janë edhe president i Partisë së Lirisë Ilir Meta që u zgjodh në Konventën e 27 prillit, zv.presidentja Erisa Xhixho, Kryetarin e Komitetit Drejtues Kombëtar, Edmond Haxhinasto, Sekretari i Përgjithshëm Tedi Blushi, Zëvendëssekretarët e Përgjithshëm Brunilda Haxhiu, Anxhela Shenaj, Bedri Merhori, Kryetari i Lëvizjes Rinore për Integrim Kristian Kina dhe Kryetarja e Lëvizjes së Gruas për Integrim Esmeralda Demiraj.

Lista e fituesve

 1. Agim Nesho – 185 vota
 2. Edmond Panariti – 180 vota
 3. Petraq Milo – 177 vota
 4. Lefter Maliqi – 175 vota
 5. Petrit Vasili – 171 vota
 6. Eriona Bixha – 170 vota
 7. Erisilda Hoxha – 167 vota
 8. Brunilda Paskali – 165 vota
 9. Ismeralda Seidolli – 163 vota
 10. Brunilda Salaj – 163 vota
 11. Anisa Ibraj – 162 vota
 12. Miranda Rira – 160 vota
 13. Ana Gjidiaj – 157 vota
 14. Genc Gjokutaj – 156 vota
 15. Endrit Braimllari – 156 vota
 16. Ines Shehu – 156 vota
 17. Petrit Sinaj – 154 vota
 18. Kejdi Mehmetaj – 152 vota
 19. Myrvete Asqeri – 150 vota
 20. Kontjana Kuçi – 150 vota
 21. Ana Azizaj – 149 vota
 22. Floida Kërpaçi – 149 vota
 23. Viktor Tushaj – 148 vota
 24. Rexhep Ballmi – 147 vota
 25. Nora Malaj – 146 vota
 26. Gentian Çala – 146 vota
 27. Baki Dervishi – 144 vota
 28. Ardit Çela – 144 vota
 29. Elda Ballabani – 142 vota
 30. Elona Guri – 141 vota
 31. Luan Qato – 141 vota
 32. Arla Merja – 140 vota
 33. Besnik Jakaj – 133 vota
 34. Luigj Turmalaj – 132 vota
 35. Faik Basha – 129 vota