Vendosni fjalën kyçe....

Dogjën dy makina në Korçë, pranga 4 të rinjve, si ndodhi ngjarja (Video)


Katër adoleshentë në Korçë janë shoqëruar në Polici, pasi akuzohen se kanë djegur qëllimisht dy automjete në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se rreth orës 02:00, në lagjet nr. 4 dhe 14, Korçë, ka rënë zjarr në automjetet e shtetasve me inicialet G. C., dhe J. G., ku si pasojë e zjarrit janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

NJOFTIMI I POLICISE

Dogjën me zjarr 2 automjete, në orët e para të mëngjesit të sotëm, Policia identifikon dhe shoqëron 4 autorët e dyshuar të ngjarjes. Më datë 19.03.2024, rreth orës 02:00, në lagjet nr. 4 dhe 14, Korçë, ka rënë zjarr në automjetet e shtetasve G. C., dhe J. G., ku si pasojë e zjarrit janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë, ku nga veprimet e para hetimore u identifikuan autorët e dyshuar të ngjarjes. Konkretisht shtetasi K. Sh., 18 vjeç; dy 17-vjeçarë dhe një 16-vjeçar, të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet të kenë djegur automjetet pas një konflikti për motive të dobëta, të ndodhur rreth dy javë më parë, me pronarët e automjeteve G. C. dhe J. G.

Në ambientin e Komisariatit ndodhen të shoqëruar 4 autorët e dyshuar të ngjarjes, për veprime të mëtejshme procedurale. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Ndërkohë janë publikuar edhe pamjet nga momenti i ngjarjes ku shihet teksa të rinjtë i vendosin zjarrin makinës.

Ngjarja ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm.