Vendosni fjalën kyçe....

Varrimi i liderit të opozitës/ ‘Ai nuk kishte frikë dhe ne nuk kemi frikë’, turma brohoret emrin e Navalnyt


Në Moskë po i jepet lamtumira e fundit liderit të opozitës ruse Alexei Navalny. Zëdhënësja e Navalnyt, Kira Yarmysh tha se u është dorëzuat trupi i Navalnyt.

Shumë njerëz janë mbledhur për të bërë homazhet e fundit disidentit rus, ndërsa mbërritja e arkivolit u shoqërua me duartrokitje dhe brohoritjen e emrit të tij”Navalny, Navalny, Navalny!”

Njerëzit që janë atje thërrisnin “Ai nuk kishte frikë dhe ne nuk kemi frikë”, duke përsëritur një nga parullat e kundërshtarit të Putin. Navalny vdiq në një burg rus më 16 shkurt. Ndërkohë shkëputja e internetit në zonën përreth kishës ku po bëhet ceremonia shkakton shpesh dhe ndërprerje të transmetimit të ceremonisë live në youtube.