Vendosni fjalën kyçe....

Tymuese dhe zjarr në Kuvend, punonjësit e BKH-së ‘zbarkojnë’ të këqyrin nga afër sallën e seancës plenare


Menjëherë pas mbarimit të seancës plenare, punonjësit e BKH-së (Byroja Kombëtare e Hetimit) po shohin nga afër sallën e seancave plenare në Kuvend. 

Para nisjes së seancës plenare deputetët e opozitës u konfrontuan me punonjësit e Gardës, ku shkak u bë dhe kontrolli i çantave të deputetëve.

Kujtojmë se deputeti Flamur Noka u përjashtua nga Kuvendi nga kryeparlamentarja Lindita Nikolla, pasi ndezi zjarr në sallën e Kuvendit.