Vendosni fjalën kyçe....

Përcaktohen grupet e Euro 2024, sfida hapëse Gjermani-Skoci


Sot  në Hamburg të Gjermanisë u hodh shorti për ndeshjet në grupe në kuadër të kampionatit europian “Euro 2024” që nis në 14 korrik.

Ndeshja hapëse e turneut europian do jetë Gjermani-Skoci në 14 qershor.

Në grupin B, Shqipëria do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë.

Përballje e skuadrave në grupe:

Grupi A: Gjermani, Hungari, Skoci, Zvicra

Grupi B: Spanjë, Shqipëri, Kroaci, Itali

Grupi C: Angli, Danimarkë, Sllovenia, Serbi

Grupi D: Francë, Austri, Holanda, fituesi i play off ne grupin A

Grupi E: Belgjikë, Rumani, Sllovaki, fituesi i play off të grupit B

Grupi F: Portugali, Turqi, Çeki, fituesi i play off të grupit C