Vendosni fjalën kyçe....

Berisha akuzon policinë për terror në bizneset private të Agron Shehajt


Sali Berisha ka akuzuar policinë për terror në bizneset private të deputetit demokrat Agron Shehaj.

Berisha thotë se në dy ditët e fundit policia ka shkuar për kontroll pa asnjë mandat në biznesin e Shehajt.

Sipas Berishës, kontrollet janë politike dhe hakmarrje primitive e Ramës ndaj Shehajt.

Kreu i PD-së thotë se kjo hakmarrje vjen pasi Shehaj i kërkoi dorëheqjen për çështjen “McGonigal”.

Postimi i plotë:

Akt hakmarrës primitiv i Edi Ramës ndaj anëtarit të Kryesisë së PD, deputetit Agron Shehaj.

Të dashur miq, Edi Rama dhe ministri i familjes Çuçi, dy ditët e fundit kanë vërsulur policinë, narko-banditë me uniformë, në kontrolle pa asnjë mandat dhe asnjë motiv ligjor. Pra të poligjeshme në bizneset e tij, duke larguar nga mjediset e punës punonjësit dhe ushtruar terror psikologjik ndaj tyre.

Këto kontrolle janë kryekëput politike dhe vijnë si hakmarrje primitive e Edi Ramës ndaj deputetit të PD, Agron Shehaj vetëm e vetëm se ky i fundit i kërkoi haptas, pas “Rama-McGonigal Gate” në studion televizive dhe në Parlament, dorheqjen e tij të menjëhershme.

Partia Demokratiie dënon me ashpersinë më të madhe këto kontrolle anti-ligjore, banditeske, të urdhëruar personalisht nga Edi Rama, ministri i familjes së tij Çuçi, narko-bandit më uniformë, dhe garanton Edi Ramën se është e shpejtë dita kur do përgjigjet para ligjit, për aktet e tij të hakmarrjes së shfrenuar ndaj kundërshtarëve politik.